0

Proximity Kart Nedir?

Proximity kartlar, sahip olduğu teknolojik özellikler ile güvenli geçiş ve ödeme sistemlerinde kartlar için geçiş yetkisi sağlayan temassız akıllı kartlar arasında yer alır.

Proximity Kart Özellikleri
• 125Khz çalışma frekansı ile çalışan ve 32byte hafıza içeren Proximity kartlar, okuyucu ile temas etmeden 8cm mesafeye kadar temassız okuma özelliğine sahiptir.
• ISO standartlarına sahip proximity kartlar, kredi kartı ebatlarında olup, her iki yüzeye de termal ve re-transfer baskı yapılabildiği gibi ofset baskılı olarak da temin edilebilir.
• Proxy kart olarak da bilinen proximity kartları 0-10 cm mesafe aralığında etkili olabildiği için portatif kullanım sağlar.
• Kart üretimindeki yarı mamül maliyetinin yüksek olmaması sebebi ile personel sayısı yüksek işletmelerde kullanımını cazip hale getirmektedir.
• Proximity kartlar; personel devam kontrol, geçiş kontrol, yemekhane kontrol, işe giriş çıkış takip, spor salonu üye takip, turnikeli geçiş kontrol sistemleri gibi birçok sistemle kullanılabilir.

Detaylı bilgi ve iletişim için linke tıklayabilirsiniz:

https://hayatkart.com/tr/main/pages/proximity-kart

UHF KART NEDİR?

UHF Kartlar; uzun mesafe kart okuyucu sistemleri, personel yönetimi, malzeme yönetimi ve araç geçişlerini yöneten sistemlerde kullanılabilen akıllı kartlar arasında yer alır.
UHF Kart Özellikleri
– Uhf kartlar, bariyer sistemlerinde kullanılırken araç ön camına konulur ya da UHF antene gösterilerek geçiş yapılır.
– 800 ile 1100Mhz çalışma frekansı ile haberleşen UHF teknolojisindeki kartlar, uzak mesafe okuma özelliğine sahiptir.
– Anten yapılarına bağlı olmak kaydıyla en fazla 12mt’ye kadar uzaklıktan da okuyabilme kapasitesindedirler.
– UHF kartlarda kart çipi gözükmemekte olup, temassız (contactless) akıllı kartlara örnektir.

Detaylı bilgi ve iletişim için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

https://hayatkart.com/tr/main/pages/uhf-kart